Kinezyterapia (gimnastyka lecznicza)

Jest to metoda przynosząca największe efekty w całym procesie rehabilitacji. Polega na dostosowaniu rodzaju ćwiczeń tak, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Ćwiczenia zawsze powinny być skonsultowane z terapeutą, aby wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania oraz określić pogram terapii. Kinezyterapia może być prowadzona na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest indywidualna praca z terapeutą. Nasi fachowcy prowadzą terapię według różnych metod terapeutycznych.

Estetica-Med - UGULKolejnym rodzajem gimnastyki leczniczej, jaką znajdziecie Państwo w ofercie naszej przychodni jest instruktaż ćwiczeń. W tej metodzie terapeuta uczy pacjenta konkretnych ćwiczeń w odpowiednich pozycjach i z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych.

W naszej przychodni możecie także Państwo skorzystać z ćwiczeń w UGUL-u (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego), gdzie możliwe jest wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu, z obciążeniem, a także ćwiczeń wspomaganych i wyciągów. Do Państwa dyspozycji jest również rower stacjonarny oraz rotor. Posiadamy także przyrządy do ćwiczeń manualnych ręki.

Wśród chorób, w których gimnastyka lecznicza przynosi największe korzyści, wymienia się: zespoły bólowe kręgosłupa, barku, skoliozy, stany pourazowe, choroby neurologiczne, choroby kardiologiczne, choroby reumatoidalne i wiele innych.

Wykonujemy świadczenia w ramach NFZ
Ząbkowska 18 lok. 61; 03-735 Warszawa
tel. +48 (22) 670 00 63 (PN.-PT: 7.00-19.00)

Polityka cookies